טיולי רכיבה על סוסים

רכיבה על סוסים - שילוב מושלם בין בילוי והעצמה

אם "נפליג" אחורנית בהיסטוריה, נמצא כי רכיבה על סוסים שימשה בני אדם במגוון היבטים – החל מתחבורה, הובלת סחורות, קיום טקסים, הצהרה על מעמד, כוח צבאי ועוד. אך בניגוד לנסיבות של תקופות מרוחקות, רכיבת סוסים כיום היא איננה פעילות מחויבת מציאות.

למעשה, בימינו זו מציאות של בחירה והיא מאפשרת לנו לעשות כמה דברים: לחוות רכיבה על סוסים כבילוי, ללמוד על סוסים ועל חייהם מקרוב או אפילו להיעזר בהם  להתגברות על קשיים רגשיים ו/או נפשיים. שינוי משמעותי נוסף לגבי סוסים, הוא שבניגוד לימים עברו בהם הם חיו בטבע, היום האדם הוא זה שדואג לגדל ולטפח אותם במרחב מחיה ייעודי אשר נקרא חוות סוסים.

רכיבה על סוסים בכל הארץ -

רכיבה על סוסים בצפון

רכיבה על סוסים בדרום

רכיבה על סוסים במרכז

רכיבה על סוסים בירושלים

רכיבה על סוסים בשרון

עם יד על הלב? אין תשובה חד משמעית לשאלה הזו. והסיבה לכך היא שבדיוק כמו שלאוכל ישנם אלפי מרקמים וטעמים, כך גם לפעילות רכיבת סוסים ישנן מטרות שונות בנסיבות שונות. ברמה הכללית אגב, רכיבת סוסים בישראל הפכה ליותר ויותר פופולארית בשנים האחרונות… ובין הפעילויות הרבות שניתן לעשות במסגרת זו, נמנים למשל טיול סוסים ליחידים (או לקבוצות),  רכיבה על סוסים לילדים, קייטנת סוסים, רכיבה טיפולית ואפילו רכיבה רומנטית לחיזוק הזוגיות.

בפעילות של טיול סוסים, אתם תזכו לחוות בילוי מושלם של רכיבת סוסים לבד או עם חברים וזו גם יכולה להיות אטרקציה משפחתית נהדרת כאשר תצאו לרכיבה משותפת אשר תסב לכולכם הנאה ותגרום לכם להיות קרובים יותר אחד לשני. בנוסף, טיול סוסים הוא גם אמצעי נהדר אשר יכול לחבר בין עובדים שעובדים יחד במסגרתם של ימי גיבוש מאורגנים. ובכלל, כשאתם עולים על הסוס ויוצאים לרכב להנאתכם, זו גם הזדמנות מעולה להכיר ולהתפיל מאזורים ונופים בארץ שמעולם לא יצא לכם לבקר בהם.

רכיבה על סוסים

פעילויות נוספות שהזכרנו, רכיבה על סוסים לילדים וקייטנות רכיבה – תאפשרנה לילדיכם להתחבר אל הטבע וליהנות מחוויה חינוכית ואטרקטיבית המשלבת בין למידה והיכרות מעשירה עם סוסים לבין הנאה צרופה של רכיבה על גבם.  

ולבסוף, דיברנו על רכיבת סוסים כאמצעי טיפול באתגרים רגשיים או נפשיים והכוונה כאן היא שבאמצעות פעילות הרכיבה עצמה – אדם יכול להשתקם מבחינה רגשית (או נפשית) ו לפתח ביטחון ואף להתגבר על טראומות או מגבלות פיסיות.

דגשים חשובים על רכיבת סוסים

כשאתם עומדים לרכב על סוס, ודאו כי אתם עולים עליהם מהצד. הסיבה לכך היא שלסוסים יש ראיית 360 מעלות ואם תיגשו אליהם מקדימה או מאחורה, הם עלולים להגיב כלפיכם באגרסיביות. כמו כן, היו קשובים לכל הוראות הבטיחות מהמדריך המלווה אתכם ותמיד הסתכלו אל כיוון המסלול הרצוי. הסיבה לכך היא שסוסים רגישים לתנועות גוף ואם תסתכלו לכיוונים כמו למטה או לצדדים זה עשוי לגרום לסוס לפרש את כוונתכם בצורה שגויה.

אבל מעל הכול, תבואו עם מצב רוח מרומם וזכרו כי רכיבה על סוסים היא חוויה ייחודית של בילוי והעצמה. תהנו!