חוות סוסים

חוויה מושלמת לכל המשפחה

חוות סוסים הוא מקום נפלא המאפשר לכל מי שחפץ להתחבר אל הטבע ליהנות מחוויה מושלמת של רכיבה על סוסים (אבל לא רק). בדרך כלל כששומעים על חוות סוסים, אפשר לדמיין מקומות מדבריים ודמויות צבעוניות הרכובות על סוסים כמו שריפים או פורעי חוק בימי המערב הפרוע או אפילו נסיכים ודמויות היסטוריות מתקופות שחלפו מזמן. אך למרות שפעילות הרכיבה היא בת מאות שנים, בימינו מדובר במשהו שונה. 

קודם כל, הרכיבה בחוות סוסים היא חוויה קסומה בפני עצמה. ואם אי פעם ביקרתם באחת – אתם ודאי נוצרים את הקסם הזה עד היום. ומבחינת מהות? מדובר במקומות ייחודיים המאפשרים לכם להיפגש ב"אחד על אחד" עם הטבע ולחוות קשר אישי ומיוחד עם סוסים כפי שלא תוכלו לחוות אותו בשום מקום אחר.

חוות סוסים בצפון

חוות סוסים בדרום

חוות סוסים במרכז

חוות סוסים בירושלים

חוות סוסים בשרון

אילו פעילויות חוות סוסים יכולות להציע לכם?

רוב הסיכויים, כשאתם חושבים על מה כבר אפשר לעשות בחוות סוסים, הדבר הראשון (ואולי היחידי) שיקפוץ לכם לראש הוא לרכב על סוסים. אבל האמת? מעבר לפעילויות כמו רכיבה טיפולית או קייטנת סוסים שבה ילדים נוהגים לרכב להנאתם, חוות סוסים יכולות להציע לכם הרבה יותר מזה. למשל, תוכל ליהנות מחוויה חינוכית בלתי נשכחת כאשר תגלו למשל מדוע הסוס צוהל, כיצד נכון "לתקשר" איתו, איך מטפלים בו ועוד.

בנוסף, תופתעו לגלות כי חוות סוסים הן גם "התפאורה" המושלמת לחיזוק הקשר והזוגיות ביניכם. דמיינו שאתם בשטח פתוח, באוויר הצלול, רגע לפני שקיעה, ומעליכם כיפת שמיים של עשרות כוכבים, בדיוק סיימתם רכיבה משותפת על סוסים ושניכם נהנים עכשיו מארוחה רומנטית ומן השקט והשלווה הנדירים והייחודיים שניתן לצפות למצוא רק בסביבה הפסטוראלית של חוות הסוסים… נשמע מהפנט, לא?

אבל ברור לכם ש"הקסם" של חוות הסוסים לא מסתיים כאן. למעשה, חוות סוסים הן חוויה מושלמת לכל המשפחה וניתן אפילו למצוא חוות סוסים לילדים. בחוות מסוג זה, מתקיימות שלל פעילויות וסדנאות לילדים אשר שמות דגש רב על החיבור בינם לבין הטבע מה שמספק עבורם חוויה מעשירה במיוחד המורכבת מהיכרות מעמיקה עם עולם החי ומבילוי שכולו כיף עם בני המשפחה.

חוץ מכל מה שאמרנו עד כה, חוות סוסים בישראל הן גם הזדמנות להכיר נופים ומרחבים חדשים וליצור חיבורים חזקים דרך ימי גיבוש וכיף של קבוצות שונות של אנשים – החל ממורים, משרדי עורכי דין, עובדי הייטק, רואי חשבון  וכו'.

ולסיום – דגשים חשובים על חוות סוסים

פרט למגוון האטרקציות שחוות הסוסים יכולות להציע לכם, הן גם מהוות את בית הגידול הטבעי לסוסים החיים בהן. לכן, כשאתם מגיעים לבקר בחוות סוסים, הקפידו להתנהג בהתאם לנהלי המקום ותנו לסוסים המופלאים את הכבוד הראוי להם. בנוסף, חשוב שתדעו כי חוות סוסים הם לא מקומות ש"פשוט מגיעים אליהם" כך שעליכם ליצור קשר ולקבוע הגעה מראש מול מי שאחראים על ניהול החוות.

 

ולסיום, בפעם הבאה שאתם מחפשים לעשות משהו ייחודי, לכו על "טבעי" ובקרו בחוות סוסים. בילוי נעים!